Přístup všech češtinářů ze svých notebooků

• Každý češtinář vidí, jaké knihy jsou k dispozici (+ v kolika exemplářích).
  • Češtinář vidí svoje výpůjčky (ty, které jsou starší více než 3 měsíce, se automaticky zabarví.
  • Češtinář zaznamená vypůjčení knihy (vyhledá knihu, klikne půjčit, otevře se nabídka kolik exemplářů, klikne příslušný počet, otevře se nabídka napsat poznámku (např. kterému studentovi učitel knihu půjčuje).
  • Češtinář zaznamená vrácení knihy (klikne vrátit, otevře se nabídka knih, které má půjčené, vybere příslušnou knihu, otevře se nabídka, kolik exemplářů chce vrátit (v případě, že jich má více vypůjčeno), a otevře se nabídka napsat poznámku (např. zaznamenat poničení knihy).

Přístup správce (2 pověření češtináři)

• Může do evidence přidávat knihy v případě nákupu.
  • Může odepisovat knihy v případě ztráty.
  • V případě nutnosti může vracet knihy za ostatní češtináře.

Varianta 2 – pokud by škola přispěla na realizaci SOČ / ročníkové práce

• Čtečka + knihy označené čárovým kódem / vybavené čipem.
  • Vypůjčení knihy přečtením kódu knihy + čipu učitele, vracení stejným způsobem.
  • V evidenci jsou pak všem vidět knihy, které jsou k dispozici, a každý učitel vidí svoje výpůjčky.