Hlavní část:
Student navrhne a zkonstruuje mechanickou, elektrickou i programovou část pro řízení pásového dopravníku. Dopravník může být sestaven z libovolné stavebnice (Merkur, Cheva, Lego, …) a osazen libovolným motůrkem (stejnosměrný, krokový, …).
Výsledkem by měla být možnost řízení chodu motoru dopravníku:

▪ Nejlépe oběma směry (případně pouze jedním směrem)
▪ Nastavitelnou rychlostí otáček při otáčení (případně plným výkonem ve zvoleném směru)
• SW varianta – Je možné využít již integrované prostředí WebMaker v FOXEE
• HW varianta – Upravení napětí mimo SW a to odpovídajícím elektrickým zapojením

Náměty na rozšíření:
Student může přidat tlačítko simulující „nouzové zastavení“ dopravníku. V běžném provozu pásového dopravníku je totiž podél celé délky natažené bezpečnostní lanko, které v případě nouze ihned zastaví dopravník.

Akceptační kritéria a pravidla:
Student bude vypracovávat úlohu samostatně a zodpovídá za realizaci v rozsahu alespoň hlavní části. Studentovi může být poskytnuta školní stavebnice FOXEE, která je vhodná pro první seznámení s možnostmi programování platformy PLC.

Rozsah práce:
10 – 15 stránek technické zprávy + přílohy (výpis software, fotodokumentace, uživatelský manuál,…)